• Telefon

    222 302 420

  • Wola | al. Prymasa Tysiąclecia 76

    Ochota | ul. Usypiskowa 2

  • Zarezerwuj

Co to jest Pro Am?

Pro Am powstał w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pro Am jest skierowany do osób indywidualnych (Nauka dla Singli). Zajęcia Pro Am polegają na nauce sam na sam z instruktorem, instruktor (Zawodowiec – Pro) tańczy z kursantem (Amator – Am) oraz na bierząco poprawia błędy kursanta. Taka forma sprawia że kursant szybko zaczyna robić postępy w tańcu.

Celem nauki w systemie Pro Am są turnieje i pokazy tańca, w których instruktor (Pro) tańczy ze swoim kursantem (Am) tworząc parę taneczną. Pro Am jest coraz popularniejszą formą nauki tańca, ponieważ wcześniej Profesjonalne Turnieje były zarezerwowane tylko do osób tańczących od dzieciństwa. Teraz możesz zacząć w każdym wieku oraz Spełnić swoje marzenie!

Uczestnictwo w turniejach nie jest obowiązkowe, ale warto dołączyć do grona oficjalnych zawodników „Pro Am”, którzy spotykają się na turniejach na całym świecie!

Uczymy w systemie Pro Am głównie Tańca Towarzyskiego, ale również innych styli Salsa, Bachata, Disco itd. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.


JAKIE SĄ REGUŁY UCZESTNICTWA W TURNIEJACH I POKAZACH?
W turniejach mogą wziąć udział wszyscy chętni bez specjalnych obostrzeń. Instruktor planując przyjazd na turniej decyduje o przydzieleniu swoich kursantów/ek do poszczególnych poziomów zaawansowania i kategorii wiekowych. Zwykle podział wiekowy wygląda nastepująco: 18-25, 25-35, 35-45, 45-55 itd. przy czym można też zatańczyć w młodszej kategorii niż swoja. O różnorodności podziałów na grupy decyduje organizator turnieju.

Zwykle można zaobserwować podział na poziomy: BRONZE, SILVER i GOLD. Każdy z powyższych może również być podzielony dodatkowo na np. begginner (początkujący), intermediate (średnio zaawansowany) i full (zaawansowany). Do tego mamy również rozróżnienie pod względem choreograficznym na tzw. OPEN – bez ograniczeń repertuaru i CLOSED – z uwzględnieniem reguł dotyczących danego poziomu zaawansowania. Jeśli już wiemy na jakim poziomie chcemy zatańczyć pora wybrać styl i tańce. Studenci mają możliwość zdecydować się na np SINGLE DANCE, 2/3/4 DANCE CHALLANGE lub CHAMPIONSHIP/SCHOLARSHIP. Rożnica polega na tym, że rywalizuje się w jednym tańcu, 2/3/4ech razem ocenianych bądź 5 tańcach w danym stylu Latynoamerykańskim lub Standardowym. Na turniejach opartych o system amerykański można również spotkać takie style jak SMOOTH, RHYTHM, THEATRICAL czy SHOWDANCE. Do tego co raz większą popularnością cieszą się TANGO ARGENTINO i SALSA. Reguły dotyczące dwóch ostatnich każdorazowo określa organizator. Mając do wyboru poziomy zaawansowania, różne style taneczne i sposoby oceny tak na prawdę nie ma ograniczeń co do ilości tańców (entrances), każdy znajdzie na takim turnieju coś da siebie!

Zapraszamy do nauki Pro Am w DanceBook Akademy w Warszawie!

Zapisz się przez telefon 222-302-420.
E-Mail: dancebookwarszawa@gmail.com

 

Nasi Instruktorzy

Scroll Up