• Telefon

    222 302 420

  • Wola | al. Prymasa Tysiąclecia 76

    Ochota | ul. Usypiskowa 2

  • Zarezerwuj

Taniec hip-hop oznacza wiele form tańca ulicznego wykonywane głównie w muzyce hip-hop i skategoryzowane w jego kulturze . Liczy kilka stylów tańca, takich jak złamanie , blokowanie , domu i popping utworzony w 1970 roku i spopularyzowana przez ekip tanecznych w tym Stanów Zjednoczonych .

Taniec hip-hop to szeroka kategoria obejmująca różnorodne style. Pierwsze style wprowadzone w latach 70. to Uprock (in) Breaking i Funk (in) . Przełamanie zaczęło się w Bronksie w Nowym Jorku i obejmowało popularne tańce w społecznościach afroamerykańskich i latynoamerykańskich od lat 60. i wczesnych 70 . Początkowo była inspirowana przez tytułowego wsiadać Dobrego Foot przez Jamesa Browna w 1972 roku.

Toprock jest inspirowany Uprock rozpoczętego w Brooklynie w Nowym Jorku. Uruchamianie wygląda jak górna skała, ale wydaje się bardziej agresywne w swoich gestach. W 1973 roku DJ Kool Herc wynalazł break beat. Bicie break to rytmiczne i muzyczne interludium utworu odtwarzanego w pętli. Kool Herc robił to, aby tancerze obecni na tych przyjęciach mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Słowa b-boy i b-girl oznaczają break-boy i break-girl ; b-boys i b-girls tańczą podczas przerwy. Inspirują ich sporty walki i gimnastyka .

Tańce hip-hopowe łączy ogromna muzykalność (celem jest zaznaczenie maksimum akcentów w muzyce, aż do przełożenia muzyki na choreografię) oraz kontrast pomiędzy powolnymi i kontrolowanymi ruchami a gwałtownymi ruchami. , „trafienia”)

 

Scroll Up